Back on Track Eestis

Back on Track on Rootsi ettevõte, mis asutati 2000. aastal visiooniga luua füsioteraapilise toimega tooteid, mille valmistamisel on iidsed Hiina meditisiini teadmised ühendatud kaasaegse tootmistehnoloogiaga. Tooted pole mõeldud kasutamiseks mitte ainult pärast traumasid ja probleemide esinemisel, vaid ka vigastuste ennetamiseks.

Toime mehhanism seisneb selles, et materjal Welltex® kogub enesesse kandja kehasoojust ning peegeldab seda kandjale tagasi. Lainepikkused, mida kanga kiududesse sulatatud keraamilised osakesed väljastavad, neelduvad rakkudes ning ajusse jõuab signaal, et soojusenergia hulk on suurenenud, mille tagajärjel veresooned ”avanevad”. Neeldumine toimub ka sügavamates kudedes ning seega aktiveeruvad ka nii lihastes kui liigeste ümbruses asuvad veresooned. Iontex® on sarnase toimega materjal, milles on keraamilised osakesed veelgi peenemad, mis võimaldavad valmistada õhemaid ja õrnemaid kangaid.

Aktiveerunud vereringe kudedes vabastab lihastest pinged ning tugevdab organismi võimet alandada põletikke ja taastuda vigastustest.