Mis on Back on Track

Back on Track on Rootsi ettevõte, mis asutati 2000. aastal visiooniga luua füsioteraapilise toimega tooteid, mille valmistamisel on iidsed Hiina meditisiini teadmised ühendatud kaasaegse tootmistehnoloogiaga. Tooted pole mõeldud kasutamiseks mitte ainult pärast traumasid ja probleemide esinemisel, vaid ka vigastuste ennetamiseks. 

Firma tegevus sai alguse pärast seda, kui ettevõtte asutaja Erland Beselin mõnda aega Hiinas viibis ning sealse traditsioonilise meditsiini ravivõtetega lähemat tutvust tegi. Dr. Beselinil on meditsiinivaldkonnas kogemusi juba enam kui 25 aastat ning suure osa oma ajast ongi ta veetnud uusi ravimeid ja teraapialiike katsetades. Firma peakontor asub Uppsalas ning tütarettevõtted on levinud juba üle kogu maailma. Tootmine toimub Rootsile kuuluvates tehastes Hiinas ja ka mujal ning iga kord, kui on valminud uus keraamilise tekstiili partii, uuritakse seda mõne sõltumatu ülikooli laboratooriumis, kus mõõdetakse tagasipeegeldatava soojuse tase ja lainepikkus. Sellisel viisil kindlustatakse toodete ühtlane kvaliteet ning efektiivsus. Firma ametlik veebileht on http://www.backontrack.com

KUIDAS TOOTED TOIMIVAD

Toime mehhanism seisneb selles, et materjalid  Welltex® või Iontex® koguvad enesesse kandja kehasoojust ning peegeldavad seda infrapunalainetena (lp 0,7 µ -1 mm) kandjale tagasi. Lainepikkused, mida kanga kiududesse sulatatud keraamilised osakesed väljastavad, neelduvad rakkudes ning ajusse jõuab signaal, et soojusenergia hulk on suurenenud, mille tagajärjel veresooned ”avanevad”. Neeldumine toimub ka sügavamates kudedes ning seega aktiveeruvad ka nii lihastes kui liigeste ümbruses asuvad veresooned. Aktiveerunud vereringe kudedes vabastab lihastest pinged ning tugevdab organismi võimet alandada põletikke ja taastuda vigastustest.

Toime

MIS ON Welltex®

Tooted on valmistatud kas polüestrist ja puuvillast või polüpropüleenist (sporttekstiilist), kuhu on sisse sulatatud keraamilist tolmu, mis koosneb metalli hüdroksiididest. Keraamika annabki kangale ainulaadse omaduse peegeldada tagasi kehasoojust. Selline kangas on registreeritud Welltex® nime all. Need materjalid on üldjuhul tugevad ja hästi vastupidavad.

Welltexi mehhanism

MIS ON Iontex®

Iontex® on sarnase toimega materjal, milles on keraamilised osakesed veelgi peenemad, mis võimaldavad valmistada õhemaid ja õrnemaid kangaid, mis on ühtlasi antibakteriaalsete omadustega ja kiirelt kuivavad. 

Iontexi mehhanism

KELLELE TOOTED ON MÕELDUD

Neid tooteid kasutavad traumade ennetamiseks ja taastumise kiirendamiseks nii harrastus- kui tippsportlased üle kogu maailma, aga järjest rohkem ka vanemaealised ja taastusravi vajavad inimesed.

Tooteid võib kasutada pingete ja koormuste korral ka igapäevaselt, aga siis mitte ööpäevaringselt.

KUIDAS TOOTEID KASUTADA

Kõiki Back on Track® tooteid tuleks hakata kasutama järk-järgult. Esimese 2…3 päeva jooksul võiks neid kanda kuni 4 tundi päevas, et kehal oleks võimalik end kanga mõjudega kohandada. Mõned inimesed võivad toodete kasutamise alguspäevil tunda kehas valulikkust ja särkide kandmisel suurenenud südamekloppimist või siis märgata kerge paistetuse avaldumist. Need sümptomid on põhjustatud vereringe aktiveerumisest, mis on tegelikult hea märk toote mõju algusest. Niisugusel juhul tuleks toote kasutamine selleks päevaks lõpetada ning jätkata järgnevatel päevadel.

Pärast sissejuhatavat perioodi tuleks aga toodete kasutusaega probleemi olemasolul pikendada vähemalt 8 tunnini ööpäevas, ehkki sageli on juba pärast tunniajalist kasutamist märgata pingul lihaste ja jäikade liigeste juures positiivset efekti. Pärast 2-3 päevalist sissejuhatavat perioodi ongi olulise tähtsusega jätkata toote intensiivset kasutamist vähemalt 10, aga veelgi parem 20 päeva jooksul. Alles siis saab hakata hindama selle mõju. Kui toodet kasutada rohkem kui 8 tundi ööpäevas, võiks 3 nädala pärast pidada nädala vahet, et organism kõrvalise abiga liigset ei harjuks. Ennetava meetmena kasutamisel (mõni tund päevas) pole vaheajal otsest vajadust.

Et keraamiline kangas peegeldab liikumisel keha soojuskiirgust rohkem, on nende toodete mõju suurem kehalise tegevuse ajal, kuid siiski toimivad nad ka puhkuse ja isegi magamise ajal. Maksimaalse efekti saavutamiseks peaks keraamiline kangas olema nahaga otseses kontaktis. Siiski võib vajadusel vahele jätta õhukese puuvillariide.

NB! Ettevaatlik soovitatakse olla, kui samaaegaselt kasutatakse ka salve vms, kuna sellisel juhul võib toime võimenduda. Toodet tuleb kasutada ainult juhendite kohaselt! Kui on tegemist tõsiste haigustega või selliste terviseprobleemidega, mille puhul on keelatud ka füsioteraapiaprotseduurid, tuleb kindlasti enne toodete kasutamist konsulteerida ka oma arstiga! Raseduse ajal riideid igaks juhuks kanda ei soovitata.

KUIDAS TOOTEID HOOLDADA

Kõiki tooteid võib pesta tavapäraste pesuainetega nii käsitsi kui masinas madalatel temperatuuridel õrnema programmiga. Keraamiline tolm on kanga kiududesse sisse sulatatud ja see pesuga ei eemaldu. Hooldada nagu tavalisi spordiriideid.

Valgendajaid ega loputusvahendeid kasutada ei soovitata.